DE ACTUALITATE

Bucurie în Mișcare, la Craiova


Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Dolj organizează, în zilele de 11 și 12 mai  2019, în Parcul Romanescu din Craiova, o nouă ediție „Bucurie în Mișcare Craiova”: demonstrații din diverse ramuri sportive, dansuri, majorete și fitness, terenuri de basket și mini-fotbal, tir cu arcul, fun basketball, fotbal target, ski pe asfalt/iarba, fun tenis, paintball, airsoft, mini-alergare, tenis cu piciorul, badminton, volei etc.

Programul detaliat pe zile este următorul:

Sâmbătă, 11 mai 2019
Scena principală
-10.00 – 11.00 – Aero dance – ND Studio;
-11.00 – 11.30 – Break Dance – C.Fresh Bboys;
-11.30 – 12.00 – Demonstrație arte marțiale – ASC Jion Craiova;
-12.00 – 13.00 – Demonstrație arte marțiale – Aikido Aikikai Craiova Dojo – FRAA;
-16.00 – 17.00 – Demonstrație dans – Latino 4 You;
-17.00 – 19.30 – Fatburning pe ghete cu Sugarka Przibislawszky și invitații săi – Kangoo Club Romania & Swiss Laboratory.

Ateliere interactive
-10.00 – 11.00 – Program de alergare și inițiere – Craiova Running Club (Zona 6);
-10.00 – 11.00 – Pictură și crafting – Asoc. Little People Romania;
-10.00 – 12.00 – Demonstrație tenis – TC Lucian (Zona 5);
-10.00 – 16.00 – Tir cu arcul – Archery Craiova (Zona 6);
-10.00 – 20.00 – Airsoft & Paintball Rush Craiova (Zona 6);
-10.00 – 20.00 – Panou escaladă – Dracones Rhabon (Zona 6);
-10.00 – 20.00 – Biciclete electrice – traseu (Zona 5).

Competiții
-10.00 – 11.00 – Baschet 2×2 fete 2006-2007 (Zona 1);
-10.00 – 12.00 – Concurs orientare elevi (Zona 6);
-10.00 – 12.30 – Baschet 2×2 băieți 2006-2007 (Zona 1);
-12.00 – 13.00 – Orientare – open (Zona 6);
-13.00 – 15.00 – Turneu fotbal 2012-2013 (Zona 4);
-13.00 – 16.00 – Baschet 2×2 fete 2008-2009 (Zona 1);
-13.00 – 16.00 – Baschet 2×2 băieți 2008-2009 (Zona 1);
-16.00 – 20.00 – Baschet – joc liber (Zona 1);
-16.00 – 19.00 – Cupa baby handbal (Zona 4).

Duminică, 12 mai 2019  
-Scena principală
-10.00 – 10.40 – Demonstrații fitness, gimnastică aerobică, dans – Palatul Copiilor;
-10.40 – 11.00 – Demonstrație gimnastică – Extreme Aerobics;
-11.00 – 11.30 – Demonstrație aero dans – ND Studio;
-11.30 – 12.00 – Demonstrație gimnastică – Extreme Aerobics;
-12.00 – 12.30 – Demonstrație arte marțiale – CS Wu Long Craiova;
-12.30 – 13.00 – Demonstrație fitness – One Fitness Craiova;
-16.30 – 17.00 – Demonstrație dans – Freaks Dance Company;
-17.00 – 18.00 – Demonstrație dans – Dynamyc Salsa;
-18.00 – 19.00 – Demonstrație dans – Fabrica de dans.

Ateliere interactive
-10.00 – 11.00 – Ciclism traseu off road – JCI Craiova (Zona 6);
-10.00 – 12.00 – Atelier creație – Palatul Copiilor (Zona 5);
-10.00 – 12.00 – Demonstrație tenis – TC Lucian (Zona 5);
-10.00 – 11.00 – Program de alergare și inițiere – Running Club (Zona 6);
-11.00 – 12.00 – Ciclism plimbare traseu parc – JCI Craiova (Zona 6);
-12.00 – 13.00 – Demonstrații volei – SC Volei Craiova (Zona 3);
-12.00 – 14.00 – Ciclism, traseu îndemânare – JCI Craiova (Zona 6);
-10.00 – 16.00 – Tir cu arcul – Archery Craiova (Zona 6);
-10.00 – 20.00 – Airsoft & Paintball Rush Craiova (Zona 6);
-10.00 – 20.00 – Panou escaladă – Dracones Rhabon (Zona 6);
-10.00 – 20.00 – Biciclete electrice – traseu (Zona 5);
-10.00 – 20.00 – Baschet – joc liber (Zona 1).

Împarte cu prietenii tăi

Lasă un răspuns

%d blogeri au apreciat:
Citește articolul precedent:
Operatorii de telefonie mobilă vor fi obligaţi să importe telefoane configurate pentru primirea mesajelor prin RO-ALERT (audio)

Închide