CSU Craiova a făcut spectacol cu Petrolul Ploieşti

CS Universitatea Craiova s-a impus în partida disputată ieri, pe stadionul Extensiv, în compania formaţiei Petrolul Ploieşti.

CS Universitatea Craiova s-a impus cu scorul de 2-0 în partida disputată ieri, pe stadionul Extensiv, în compania formaţiei Petrolul Ploieşti, contând pentru etapa a 24-a din Liga I. Alb-albaștrii au deschis scorul în minutul 19, în urma unui penalti dictat după un henț în careu comis de un fundaş prahovean.

Vătăjelu a şutat slab de la unsprezece metri, Cobrea a respins în față, mingea i-a revenit fundaşului stânga craiovean, care a pus latul de la opt metri.

Oltenii și-au majorat avantajul în minutul 62, prin Nuno Rocha, care a reluat din foarfecă, de la zece metri, după o fază creată de Andrei Ivan.

Sursa: gds.ro