Irina Begu, eliminata de la Doha!

Irina Begu a fost eliminata in primul tur al turneului de la Doha, la capatul unui meci palpitant.

Sportiva noastra a fost invinsa de rusoaica Daria Kasatkina (locul 32 WTA), in trei seturi, scor 6-3, 1-6, 5-7.

Partida a durat doua ore si 23 de minute.

Confruntarea de la Doha a avut o desfasurare iesita din comun. Irina a fost condusa cu 3-0 in primul set, dar a revenit si a luat sase game-uri rand.

Dintre acestea, cinci au fost castigate marti, dar meciul a fost intrerupt la scorul 5-3 din cauza ploii.
S-a reluat astazi, Irina a castigat primul set, dar a cedat categoric in setul secund, in doar 26 de minute.

Decisivul a avut o desfasurare extrem de spectaculoasa, in care am avut si sase break-uri la rand. Irina si-a pierdut insa serviciul pe final de meci si a fost astfel eliminata.

Sursa: ziare.com