Irina Begu, in marea finala de la Seul!

Jucatoarea de tenis s-a calificat in urma cu cateva minute in finala turneului WTA de la Seul, din Coreea de Sud!

Irina Begu s-a calificat in urma cu cateva minute in finala turneului WTA de la Seul, din Coreea de Sud, dupa o victorie categorica in careul de asi cu Alison Van Uytvanck, din Belgia, scor 6-0, 6-2. Partida a durat o ora si 12 minute.

Jocul Irinei a fost unul perfect in prima mansa, pe care a castigat-o la zero, in doar 25 de minute, tenisul ei fiind aproape fara greseala.

Mansa secunda a inceput cu un game foarte lung, cu multe egalitati si avantaje, game care s-a dovedit decisiv pe plan psihologic pana la final. Pana la urma, Irina a facut break la debut de mansa 2 si a controlat apoi setul, pe care l-a castigat cu 6-2 la final.

Irina Begu va juca finala de la Seul cu Alexandra Sasnovich din Belarus, locul 136 WTA.