Romania a invins Kazahstanul la Campionatul Mondial de handbal

Nationala de handbal a reusit sa se impuna in al doilea meci de la Campionatul Mondial de handbal din Danemarca.

Nationala de handbal a Romaniei a reusit sa se impuna la o diferenta confortabila, de 16 goluri, in al doilea meci de la Campionatul Mondial de handbal din Danemarca. „Tricolorele” au reusit sa treaca de reprezentativa Kazahstanului cu scorul de 36-20.

Romania a inceput destul de slab intalnirea, permitand unei adversare destul de modesta sa controleze jocul in primul sfert de ora. Abia din a doua jumatate a primei reprize jucatoarele noastre au inceput sa joace la un nivel ridicat, distantandu-se pe tabela si intrand la pauza cu un avantaj de sase goluri.

In partea secunda defensiva a mers mai bine, iar avantajul de pe tabela a crescut constant.

Nationala noastra s-a impus in cele din urma cu scorul de 36-20, obtinand a doua victorie din tot atatea meciuri la Campionatul Mondial.

Urmatorul meci al Romaniei de la Campionatul Mondial va avea loc maine seara, de la ora 19:15, cand jucatoarele noastre vor primi replica Spaniei.