Sport

Simona Halep – Maria Sharapova 6-1, 2-6, 3-6

Published

on

inala se termină cu victoria jucătoarei Maria Sharapova care se impune în fa?a Simonei Halep cu 6-3, 6-2, 1-6.

LIVE UPDATES: Maria Sharapova se impune pe serviciu ?i conduce cu 5-3.

Jucătoarea noasrtră a reu?it să câ?tige serviciul ?i s-a apropiat de Sharapova, 3-4.

Simona Halep revine ?i face un break 2-4.

În setul decisiv, jucătoarea din Rusia conduce cu 4-1 după o oră ?i 42 de minute. Sharapova se desprinde dupa un joc echilibrat.

A început setul trei, decisiv. Maria Sharapova a reu?it primul său break ?i conduce cu 3-1.

Setul doi a fost câ?tigat de Maria Sharapova cu 6-2.

Primul set a fost câ?tigat de Simona Halep cu 6-1 într-o jumătate de oră după un joc impresionant.

Jucătoarea română de tenis Simona Halep, numărul cinci mondial şi favorita numărul patru joacă la această oră finala turneului internaţional de tenis WTA de la Madrid.

Adversara sa este jucătoarea rusă Maria Sharapova, numărul nouă WTA şi a opta favorită la câştigarea turneului.

În semifinale, Simona Halep a învins-o pe Petra Kvitova din Cehia, favorita numărul cinci, în trei seturi, 6-7, 6-3, 6-2.

Rusoaica Maria Sharapova s-a impus, în două seturi, cu scorul de 6-1, 6-4, în faţa Agnieszkăi Radwanska din Polonia.

Dacă reuşeşte să câştige finala, Simona Halep poate urca pe locul patru WTA.

Favorita turneului, americanca Serena Williams (numărul unu mondial), s-a retras din cauza durerilor pe care le resimte la o coapsă.

Turneul de la Madrid este dotat cu premii în valoare totală de 3.671.405 euro.