International

Victorie mare a Irlandei de Nord în faţa Ucrainei

Ucraina mai are doar șanse teoretice de a merge mai departe.

Ucraina a pierdut surprinzător meciul împotriva Irlandei de Nord, scor 2-0. Primul  gol al meciului a venit în minutul 49.

Irlanda de Nord Ucraina 2 Foto: theguardian.com

McAuley a fost cel care a punctat pentru fosta adversară a României. McGinn a punctat și el în minutul 90+6 și a adus primele puncte pentru echipa sa. În repriza a doua partida a fost prelungită pentru câteva momente din cauza grindinei.

Ucrainenii mai au doar șanse teoretice de a merge mai departe, având 0 puncte după două etape. În următorul joc Ucraina va întâlni Polonia, în timp ce Irlanda de Nord dă peste Germania.

Un suporter al Irlandei de Nord în vârstă de 64 de ani a murit pe stadion în timp ce asista la meciul împotriva Ucrainei. Bărbatul a suferit un atac de cord în tribuna stadionului din Lyon şi nu s-a mai putut face nimic pentru a-l salva.

Sursa: gsp.ro