Pandurii Târgu Jiu, egalată în prelungiri

Pandurii Târgu Jiu a terminat la egalitate, aseară, pe teren propriu, cu Dinamo.

Pandurii Târgu Jiu a terminat la egalitate, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Dinamo, într-un meci din etapa a 9-a a Ligii I.

Oaspeţii au deschis scorul prin Essombe, care a şutat imparabil de la opt metri (’35), iar gorjenii au egalat în minutul 65, prin Filipetto, cu o lovitură de cap din centrul careului mare.

Oltenii au intrat în avantaj graţie lui Ioan Hora, care a urmărit un balon respins de Cerniauskas după un şut al lui Ciucur (’80), însă victoria a fost spulberată în prelungiri, când Gnohere a marcat cu o lovitură de cap (’90+4).

În minutul 77, tehnicianul echipei Pandurii Târgu Jiu, Edward Iordănescu, a fost trimis în tribună din cauza protestelor vehemente.

Sursa: gds.ro