Regional

Iasmina Covaciuc medalie de argint CN de Judo U15

Medalie de bronz a castigat si Echipa feminină a Euroregiunii nr. 4, Oltenia.

Sala Polivalenta din Drobeta Turnu Severin a fost gazda la acest sfarsit de saptamana, a doua finale de Campionat National U15, individual si echipe Euroregiuni, la care au participat 270 de sportivi de la 60 de cluburi afiliate Federatiei Romane de Judo.

CSM Drobeta Turnu Severin a fost reprezentat de 7 sportivi care s-au clasat dupa cum urmeaza :

-GIRJOABA Gabriel                          -46 kg

Campionatul National U15 a fost criteriu principal de selectie pentru Campionatul Balcanic ce va avea loc in Macedonia la Skopje in perioada 24 – 26.06.2016, finalistii fiecarei categorii de greutate reprezentand Romania la acest Campionat Balcanic pt. U15.

Medalie de bronz a castigat si Echipa Euroregiunii nr. 4, Oltenia, la feminin, echipa avand in componenta sportive de la CSM Drobeta Turnu Severin ( antrenori: Vasilan Gicu si Sterea Lena) si LPS ‘’Petrache Triscu’’ Craiova (antrenori : Voinea Mihai si Pirvu Nicolae).