Champions League: Favoritele tremură, dar se impun

Dybala o salvează pe Juventus.

S-au reluat confruntările din grupele UEFA Champions League. În primele două partide ale serii, Șahtior Donețk a terminat la egalitate cu Dinamo Zagreb, 2-2, iar Atletico Madrid a câștigat la limită cu Bayer Leverkusen, scor 1-0.

Galatasaray Istanbul, cu Florin Andone integralist, care a ratat două mari ocazii în prima repriză, a pierdut greu cu Real Madrid, 0-1. PSG și Tottenham Hotspur au oferit scorurile serii. Francezii au câștigat cu 5-0 meciul cu Club Brugge, în timp ce englezii s-au distrat cu Steaua Roșie Belgrad, impunându-se tot cu 5-0.

Juventus Torino, condusă pe teren propriu până în minutul 77, a câștigat cu 2-1 în fața lui Lokomotiv Moscova, după dubla lui Paulo Dybala, iar Bayern Munchen, 3-2 cu Olympiacos Pireu, s-a impus greu, după ce grecii deschiseseră scorul. În fine, Manchester City a trecut lejer de Atalanta Bergamo, 5-1, deși italienii modificaseră primii tabela.

Grupa A

Club Brugge – PSG 0-5 (Icardi 7, 63 Mbappe 62, 79, 83)

Galatasaray Istanbul – Real Madrid 0-1 (Kroos 18)

Grupa B

Olympiacos Pireu – Bayern München 2-3 (El Arabi 23, Guilherme 79 / Lewandowski 34, 62, Tolisso 75)

Tottenham Hotspur – Steaua Roşie Belgrad 5-0 (Kane 9, 72, Son 16, 44, Lamela 57)

Grupa C

Şahtior Doneţk – Dinamo Zagreb 2-2 (Konoplyanka 16, Dodo 75 / Olmo 25, Orsic 60-pen.)

Manchester City – Atalanta Bergamo 5-1 (Aguero 34, 38, Sterling 58, 64 / Malinovsky 28-pen.)