Universitatea nu profită de superioritatea numerică și pierde două puncte mari cu Chindia

Gazdele au evoluat în inferioritate numerică din minutul 28.

Published

on

Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova 1-1

Au marcat: Ovidiu Bic ’61/ Cicâldău ’64

Chindia Târgoviște și CS Universitatea Craiova au remizat, scor 1-1, în cadrul etapei a 16-a din Liga 1.

Prima fază importantă a meciului s-a petrecut în minutul 28, când Josip Ivancic, fotbalistul Chindiei, a primit direct cartonașul roșu, după ce i-a aplicat o lovitură de cot lui Mihai Bălașa.

Deși erau cu un om mai puțin, oaspeții au deschis scorul în minutul 61, când Ovidiu Bic a marcat în urma unei scheme reușite de echipa lui Viorel Moldovan.

Oltenii au egalat rapid, prin Alexandru Cicâldău, care a profitat de o deviere decisivă a zidului la o lovitură liberă și a stabilit scorul final al meciului, 1-1.

Sursa: gsp.ro