FC Rapid Bucureşti a obţinut o victorie pe Arena Naţională

FC Rapid Bucureşti a obţinut o victorie, 1-0 cu Chindia Târgovişte, aseara, pe Arena Naţională din Capitală, la revenirea sa în Liga I de fotbal după o pauză de şase ani.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Adrian Bălan (in min 57). De partea cealaltă, Daniel Florea a ratat de două ori singur cu portarul Horaţiu Moldovan .

Debutul meciului a fost întârziat cu cinci minute din cauza petardelor şi torţelor aprinse de galeria Rapidului.

Reamintim, Universitatea Craiova s-a impus la limită, scor 1-0, sâmbătă seară, pe stadionul „Ion Oblemenco“, în fața formației FC Argeș. Confruntarea a contat pentru etapa 1 din sezonul 2021-2022 al Ligii 1. CFR Cluj a invins, vineri seara, cu 3-2 pe FCU Craiova 1948 in debutul etapei, după promovarea în Liga 1.