Echipa masculină de baschet SCM Universitatea Craiova a fost învinsă de FC Porto

Echipa masculină de baschet SCM U Craiova a fost învinsă, aseară,  în deplasare, de FC Porto, cu scorul de 90-64, într-o partidă din Grupa I a FIBA Europe Cup. Echipa din Bănie a pierdut, astfel, şi al patrulea său meci din grupă.
Craiovenii, debutanţi în cupele europene, au jucat de la egal la egal doar în primul sfert, iar în ultimele zece minute au cedat complet. În alt meci al grupei, Cholet Basket a dispus de Niners Chemnitz cu 77-75. FC Porto ocupă primul loc în grupă, cu 8 puncte, urmată de Cholet Basket, cu 7 puncte, Niners Chemnitz, 6 puncte, SCM U Craiova, 4 puncte. În penultimul său meci, SCM U Craiova o va întâlni pe Cholet Basket, în data de 1 februarie, în Bănie.