Craiova: Spectacolul de dans „It’s Showtime” revine pe scena Cercului Militar
Publicat de Puiu Vulea, 29 ianuarie 2026, 15:26 / actualizat: 29 ianuarie 2026, 16:49
Ansamblul de Balet al Operei Române Craiova propune o reîntâlnire cu lumea cabaretului, o lume a luminii de scenă, a eleganței și a poveștilor care se țes dincolo de aplauze.
„It’s Showtime”, spectacol regizat de Erna Marin, cu scenografia creată de Răsvan Drăgănescu, transformă scena într-un spațiu electrizant, în care pasiunea, orgoliile și ambițiile ascunse capătă contur prin dans.
Prin ritmuri seducătoare și costume strălucitoare, producția construiește o atmosferă intensă și sofisticată, în care energia cabaretului se împletește cu expresivitatea dansului.
Spectacolul de dans „It’s Showtime” va avea loc sâmbătă, 31 ianuarie 2026, de la ora 19.00, în sala Cercului Militar.
Următoarele evenimente ale Operei Române Craiova pe scena Cercului Militar sunt opereta „Văduva Veselă” (sâmbătă, 7 februarie) și operele „Boema” (sâmbătă, 14 februarie) și „Pescuitorii de perle” (sâmbătă, 21 februarie).
Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.