„Film în Parc” ajunge în cartierul Olari din Târgu Jiu
Seria „Film în Parc” continuă la Târgu Jiu cu un eveniment dedicat copiilor și familiilor, organizat în cartierul Olari, cu activități recreative, momente artistice și proiecție de film în aer liber.
Publicat de Cosmin Meca, 9 iulie 2026, 09:39
Primăria Târgu Jiu continuă seria evenimentelor „Film în Parc”, iar următoarea oprire va avea loc în cartierul Olari. Evenimentul este programat pentru joi, 9 iulie, de la ora 19:00, în parcul din zonă.
Copiii se vor bucura de pictură pe față, mascote, magie, momente muzicale alături de Fanfara Armonia și de un spectacol susținut de elevi de la Palatul Copiilor Târgu Jiu. Seara se va încheia cu proiecția unui film pentru copii, în aer liber.
Evenimentul „Film în Parc” din cartierul Olari are loc joi, 9 iulie 2026, de la ora 19:00, în Parcul din zona Olari din Târgu Jiu. Este o nouă ediție a seriei organizate de Primăria Municipiului Târgu Jiu, iar accesul publicului este gratuit.
Programul este dedicat în special copiilor și familiilor. Pe lângă proiecția filmului în aer liber, cei mici vor avea parte de pictură pe față, unde se pot transforma în personaje preferate, supereroi sau animăluțe fantastice.
În program mai sunt incluse momente muzicale susținute de Fanfara Armonia, un spectacol al elevilor de la Palatul Copiilor Târgu Jiu, parada mascotelor și un spectacol de magie susținut de magicianul Cosmin Armega.
Seara se va încheia cu proiecția unui film pentru copii, în aer liber. Titlul filmului nu a fost anunțat public, fiind menționat doar faptul că va fi o proiecție dedicată celor mici.
Evenimentul este organizat de Primăria Municipiului Târgu Jiu și face parte din seria „Film în Parc”, prin care autoritățile locale își propun să transforme spațiile verzi din oraș în locuri de relaxare și socializare pentru familii. Accesul publicului este gratuit, iar programul pregătit pentru cartierul Olari include activități pentru copii, momente artistice, mascote, magie și o proiecție de film sub cerul liber.