Tramvaiele nu vor circula în Craiova pe 23 și 24 august. Transportul va fi preluat de autobuze.
RAT Craiova anunță suspendarea temporară a circulației tramvaielor, timp de două zile, din cauza lucrărilor de reabilitare la Pasajul Suprateran „Nicolae Titulescu”. În această perioadă, călătorii vor fi transportați cu autobuze.
Publicat de Barbu Cristian, 23 august 2025, 15:24
RAT Craiova informează publicul călător că, în perioada 23 – 24 august 2025, circulația tramvaielor va fi întreruptă ca urmare a lucrărilor de reabilitare care se desfășoară pe Pasajul Suprateran „Nicolae Titulescu”.
Pentru a asigura continuitatea serviciului de transport public, călătorii vor fi preluați de autobuze, care vor circula pe traseele tramvaielor afectate.
Reprezentanții RAT Craiova își cer scuze pentru disconfortul creat și le mulțumesc participanților la trafic pentru înțelegere.