Evenimente
100 de stejari (audio)
În Parcul municipal din Ploieşti au fost plantaţi, astăzi, 100 de stejari
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2016/09/Pomi.jpg)
În Parcul municipal din Ploieşti au fost plantaţi, astăzi, 100 de stejari în memoria eroilor căzuţi în primul război mondial şi pentru marcarea anului Centenar. Acţiunea s-a desfăşurat în cadrul proiectului „Rădăcini româneşti” iniţiat de unul dintre colegiile din oraş, după cum transmite corespondenta RRA Simona Uţă.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)