Baschet (m): Craiova pe primul loc în Liga Națională

Baschetbaliştii de la SCM U Craiova au câştigat, luni seara, cu scorul de 73-68 , jocul cu CSM Oradea, într-o partidă din cadrul etapei a VII-a din Liga Naţională, după un meci de mare angajament disputat până în ultima secundă a întâlnirii, atunci când a fost decis şi rezultatul final.

baza 1

Partida s-a desfăşurat în Sala Polivalentă din Bănie. Craiova a câştigat doua sferturi, primul şi ultimul, sferturile trei şi patru s-au terminat la egalitate, alb-albaştrii au câştigat acest joc graţie şi reuşitelor lui Burlacu din momentele cheie ale meciului. Şi Milivoje Bozovic a prins o zi bună, Milivoje a avut 11 recuperări, dar cele mai multe puncte le-a reușit Johnson, 15.

9 nov 2 9nov1

SCM U Craiova este momentan noul lider din Liga Națională de baschet.

clasament liga 1 frbaschet                                                          conform www.frbaschet.ro

SCM Craiova are cinci victorii şi doua înfrângeri.

Pentru Craiova au evoluat: Bozovic -14 puncte, Djurasovic 9, Micic 8, Burlacu 11, Stănescu, Covington 5, Johnson 15, Grubor 4, Popescu 7.