Italia câştigă în stilul caracteristic

Nerazzurrii profită de orice ocazie ivită şi răpun Belgia.

ITALIA – BELGIA 2-0 (1-0)

Italia rămâne o echipă de temut, chiar dacă în formația lui Conte nu se mai găsesc nume precum Del Piero, Totti sau Pirlo.

Football Soccer - Belgium v Italy - EURO 2016 - Group E - Stade de Lyon, Lyon, France - 13/6/16 Italy's Emanuele Giaccherini celebrates scoring their first goal REUTERS/Kai Pfaffenbach Livepic

Italienii s-au impus în stilul caracteristic, jucând pragmatic în fața naționalei Belgiei, considerată de mulți printre favorite la câștigarea EURO 2016.

Primul gol a venit de la Giaccherini, în minutul 32. Acesta a fost servit de Bonucci și nu a iertat. În prelungirile jocului, Pelle a punctat spectaculos din pasa lui Candreva și a dus scorul la 2-0.

După înfrângerea în fața italenilor, Belgia este obligată să nu se mai încurce cu Suedia și Irlanda, pe care le va întâlni în următoarele două partide.

Sursa: gsp.ro