Regional
A crescut numarul cazurilor de gripa in Olt
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2020/02/photo-1516126491303-6f54240c8491-1.jpg)
Numărul cazurilor de gripă confrimate ieri, aflate la Spitalul Județean de Urgență Slatina, a ajuns la 21, iar medicii se așteaptă să crească.
Din acest motiv, accesul vizitatorilor în unitate a fost restricționat. În trei secții, mai exact Neonatologie, Boli Infecțioase și Terapie Intensivă, vizitatorii nu au voie deloc.
În celelalte secții este program strict, respectiv numai după-amiaza, iar fiecare aparţinător are dreptul de a vedea un singur pacient timp de zece minute
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)