Sport
Tenis: A început turneul WTA Charleston
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2024/04/wta-charleston-wikipedia-scaled.jpg)
Ana Bogdan, Jaqueline Cristian şi Gabriela Lee, se află pe tabloul principal de simplu al turneului WTA 500 de la Charleston (Carolina de Sud), care a început astăzi.
În această seară, de la ora 20.00, Jaqueline Cristian o va întâlni, în primul tur, pe americanca Sachia Vickery. Ana Bogdan o va înfrunta, mâine, în runda inaugurală, pe italianca Elisabetta Cocciaretto. Iar Gabriela Lee, venită din calificări, va juca, tot mâine, în primul tur, contra americancei Ashlyn Krueger.
A consemnat Isabela Stama Ioan.
Sursă foto: wikipedia.com
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)