Regional
Adolescentul din Drobeta-Turnu Severin care ieri a înjunghiat o fată apoi a încercat să se sinucidă, a fost operat la Spitalul Județean din Craiova
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/09/ROC-stiri-online-OD-e1556370959176.jpg)
Adolescentul de 16 ani, care ieri a înjunghiat o fată de aceeași vârstă, în Drobeta-Turnu Severin, apoi s-a înjunghiat și el în gât, a fost adus de urgență la Spitalul Județean de la Craiova, pentru a fi operat. În prezent, el este internat în Clinica ATI – chirurgie pediatrică. Este stabil, primește tratament complex de reanimare și este monitorizat permanent, au declarat reprezentanții spialului craiovean. Vă reamintim că ieri, adolescentul a înjunghiat-o pe fata de 16 ani în plină stradă. Fata a ajuns și ea la spital, starea sa fiind stabilă. Ambii sunt elevi ai Colegiului Naţional Traian, din Drobeta Turnu Severin.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)