National
Astăzi a început etapa de colectare a datelor de recensământ prin deplasarea recenzorilor la adresele de reședință
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/05/jacek-dylag-PMxT0XtQ-A-unsplash.jpg)
Astăzi a început etapa de colectare a datelor de recensământ prin deplasarea recenzorilor la adresele de reședință obișnuită a populației care nu s-a autorecenzat online în perioada 14 martie – 27 mai 2022.
Vor fi vizitate și gospodăriile populației care nu au finalizat corect și complet chestionarele de recensământ. În Dolj, aproape 36% din populația țintă estimată a județului s-a autorecenzat. Cu detalii, Isabela Stama Ioan:
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)