Sport
ASTAZI incepe magia Champions League!
Primul meci din Liga Campionilor este arbitrat de un roman!
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2016/09/uefa-e1473709288630.jpg)
Asta seara, de la ora 21:45, se va da startul unei noi editii a celei mai importante competitii europene intercluburi. Aceleasi nume mari, Barcelona, Bayern sau Real Madrid sunt favorite sa puna mana pe trofeu.
Ovidiu Hațegan va arbitra meciul FC Barcelona – Celtic, din Liga Campionilor, ce are loc astazi, pe Camp Nou, de la ora 21,45 (ora României), în prima etapă a grupelor Ligii Campionilor la fotbal.
Celălalt meci din Grupa C se va juca între Manchester City și Borussia Moenchengladbach, tot astazi, de la 21,45.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)