National
Au început înscrierile în învățământul preșcolar pentru anul școlar 2024-2025
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/07/gradinita-e1716825952766.jpg)
Astăzi, au început înscrierile în învățământul preșcolar pentru anul școlar 2024-2025. Prima etapă se încheie pe 14 iunie. În grădinițe, ocuparea locurilor libere se va face în ordinea descrescătoare a vârstei preșcolarilor, și în ordinea îndeplinirii condițiilor generale. Directorul Grădiniței cu program prelungit „Floare albastră” din Craiova, Mădălina Pătrașcu.
A consemnat Dana Simovici, Radio Craiova.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)