Regional
Au început lucrările la parcul din zona Gării Târgu Jiu
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/08/300033797_440528958091479_7901881816500870889_n.jpg)
Primarul din Târgu Jiu, Marcel Romanescu, a anunțat faptul că au început lucrările la parcul din zona Gării Târgu Jiu. Edilul a dezvăluit că, în toamnă, vor fi amenajate alte 5 parcuri dn oraș.
Este o investiție din bugetul local, în valoare de 2 milioane de lei. Pentru cel mai mare parc din Târgu Jiu, situat în zona Narciselor, va fi o investiție de 3 milioane de euro, din fonduri europene. Parcul este amenajat pe o suprafață de 12 hectare, din care 10 hectare de gazon.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)