Regional
(Audio) Atelier de creatie de bijuterii la TRADEM
Copiii sunt asteptati sa invete sa faca bijuterii handemade.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2017/01/colier-margele.jpg)
Incepand de astazi, 1 februarie, Casa de Cultură „Traian Demetrescu” din Craiova deschide atelierul de creaţie de bijuterii, adresat copiilor cu vârste cuprinse între 6 şi 13 ani.
Cursurile sunt gratuite şi vor fi susţinute de Costinela Iacob, dupa cum a declarat pentru Radio Oltenia- Craiova, Cornel Mihai Ungureanu, referent in cadrul Casei de Cultura „Traian Demetrescu” din Craiova:
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)