Evenimente
(Audio) Marcel Iures maine, pe scena Colibri
Parteneriatul Teatrului „Colibri” din Craiova şi Teatrul „ACT” din Bucureşti continuă cu o nouă stagiune „COLIBRI într-un ACT”.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2015/08/Marcel-Iures.jpg)
Parteneriatul Teatrului pentru Copii și Tineret „Colibri” din Craiova cu Marcel Iureş şi Teatrul „ACT” din Bucureşti continuă cu o nouă stagiune „COLIBRI într-un ACT”. În cadrul acesteia, Marcel Iureş va prezenta maine, 24 noiembrie, ora 19.00, spectacolul „Absolut!” după Ivan Turbincă de Ion Creangă. În ultima săptămână a fiecărei luni, în stagiunea 2014-2015, tinerii au putut vedea spectacole de foarte bună calitate ale Teatrului ACT la un preţ accesibil. Cea de-a doua stagiune, care se va deschide maine, are același scop: de a-i motiva pe tineri să se îndrepte spre Teatrul „Colibri”.
Spectacolul ajunge la Craiova din Ungaria, unde ieri a fost prezentat pe scena Teatrului Naţional din Budapesta, eveniment organizat de Institutul Cultural Român din capitala ungară, dupa cum a declarat la Radio Oltenia Craiova Adriana Teodorescu, managerul Teatrului pentru copii şi tineret „Colibri” din Craiova:
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)