Regional
(Audio) S-a deschis „Biblioteca vie” la Tg Jiu
”Scoala altfel” debuteaza astazi la Biblioteca Judetena din Tg Jiu cu un proiect inedit.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2016/04/biblioteca-vie-e1460970612555.jpg)
”Scoala altfel” debuteaza astazi la Biblioteca Judetena din Tg Jiu cu un proiect inedit. Cei care vor trece astazi pragul Bibliotecii „Christian Tell” vor putea opta pentru o altfel de lectură. Locul se va transforma într-o „bibliotecă vie”, invitând astfel la „lectură”. În cadrul proiectului „Cartea vie a profesiilor”, cărţile „vor conversa”, vor împărtăşi experienţe personale şi vor elimina prejudecăţi faţă de anumite meserii şi profesii, sub motto-ul „Uită de prejudecăţi, citeşte-mă!”. Programul a fost deschis la ora 11.00, iar doritorii sunt asteptati “sa converseze” cu cartile pana la ora 16.00.
Coordonator de proiect, Roxana Ungureanu, din cadrul Bibliotecii Christian Tell Tg Jiu:
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)