Evenimente
”Auzi cu ochii tăi!”: Noaptea Muzeelor, la Radio Oltenia Craiova
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/nOAPTEA-MUZEELOR-e1683958482901.jpg)
Sub genericul ”Auzi cu ochii tăi!”, postul nostru de radio oferă publicului posibilitatea să viziteze o expoziție unică, în istoria radioului public, în cadrul căreia sunt reflectate etapele prin care s-a trecut, în ultimele decenii, în înregistrarea, procesarea și redarea/difuzarea sunetului.
Echipamente tehnice, folosite de-a lungul timpului, în realizarea produsului radiofonic, începând de la magnetofoanele rusești, la softul de emisie automată Q-Sound, vor putea fi admirate, între orele 19.00 și 22.00, la parterul studioului nostru, din Craiova, Bulevardul Știrbei Vodă, nr. 3.
Intrarea este gratuită.
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/WhatsApp-Image-2023-05-12-at-13.22.54-2-3.jpeg?resize=740%2C417&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/WhatsApp-Image-2023-05-12-at-13.22.54.jpeg?resize=740%2C417&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/WhatsApp-Image-2023-05-12-at-13.22.53.jpeg?resize=740%2C417&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/WhatsApp-Image-2023-05-12-at-13.22.54-3.jpeg?resize=740%2C1314&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/WhatsApp-Image-2023-05-12-at-13.22.54-1-2.jpeg?resize=740%2C417&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/05/WhatsApp-Image-2023-05-12-at-13.22.55-4.jpeg?resize=740%2C417&ssl=1)
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)
Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.