Regional
Campanie de donare de sânge – astăzi, 20 iulie
Centrul Regional de Transfuzii Sanguine Craiova organizează, până la finele acestei luni, o…
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2017/07/c71284ae2d872d579036e748e30e7fb8_L.jpg)
Centrul Regional de Transfuzii Sanguine Craiova organizează, până la finele acestei luni, o amplă campanie de donare de sânge, dar şi de promovare şi conştientizare a importanţei acestui „medicament”.
Autocarul şi personalul medical se vor afla, în toată această perioadă, pe esplanada Teatrului Naţional „Marin Sorescu” din Craiova, în încercarea de a sensibiliza cât mai multă lume în vederea donării de sânge. Acţiunea propriu-zisă de donare de sânge va avea loc astăzi.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)