Regional
Care sunt beneficiile vaccinării la copii?
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/01/cdc-BSozBCQn6oY-unsplash-scaled.jpg)
De astăzi, începe vaccinarea copiilor cu vârsta cuprinsă între 5 și 11 ani. Între beneficiile vaccinării anti COVID-19 la copii, medicii menționează: reducerea riscului apariției de noi variante a virusului SARS CoV-2 și, cel, mai important, reducerea riscului de deces. Purtătorul de cuvânt al DSP Mehedinti, Codruța Vochescu:
A consemnat Daniela Diaconu.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)