Sport
Cătălin Chirilă în finală
Cătălin Chirilă s-a calificat astăzi în finala probei de canoe simplu 500 m
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/08/catalin-chirila.jpg)
Cătălin Chirilă s-a calificat astăzi în finala probei de canoe simplu 500 m, la jocurile europene de la Cracovia, după ce s- a impus în seria a doua. Medaliat cu bronz la europene și cu argint la mondiale, în această probă, în 2022, Chirilă a încheiat cu al treilea timp la general în serii. Finala probei de canoe simplu 500 m va avea loc mâine de la ora 14:57 de minute.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)