Catalina Ponor a ratat si ea medalia la Jocurile Olimpice!

Sperantele noastre intr-o medalie la gimnastica la editia 2016 a Jocurilor Olimpice s-au naruit.

Dupa ce Marian Dragulescu a pierdut „la mustata” bronzul la sarituri, Catalina Ponor a avut o evolutie modesta la barna, ratand evident podiumul.

Ponor a intrat in concurs de pe pozitia cincea, imediat dupa surprinzatoarea olandeza Sanne Wevers, si a evoluat slab.

Sportiva noastra a fost ezitanta si nu a reusit sa lege mai multe elemente, fiind in cele din urma notata cu un dezamagitor 14.000, la foarte mare distanta de lider.

Nici podiumul nu i-a fost accesibil romancei, ea fiind una dintre cele mai slabe finaliste.

Catalina a incheiat finala de la barna pe locul al saptelea, depasind-o doar pe canadianca Isabela Onyshko, cea care a cazut de pe aparat.

In urma ratarilor de astazi, Romania ramane cu cele patru medalii castigate pana acum la Rio.

Sursa: ziare.com