Regional
Caz șocant, în Drobeta Turnu Severin: Adolescentă înjunghiată, în plină stradă
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2024/02/severin-bun-e1708693710297.jpg)
O adolescentă din Drobeta Turnu Severin a fost înjunghiată de un tânăr, de 18 ani, în plină stradă. Băiatul a încercat, apoi, să se sinucidă.
Cei doi tineri sunt elevi ai Colegiului Naţional Traian, considerat unul dintre cele mai bune licee din judeţ. Se pare că aveau o relaţie. Deşi, initial, se plimbau paşnic, la un moment dat, băiatul a scos un cuţit şi a început să alerge după fată, pe care a înjunghiat-o de mai multe ori. Ulterior, s-a înjunghiat şi el în zona gâtului. Ambii tineri au fost transportaţi la spital, băiatul fiind în stare mai gravă. Polițiștii fac cercetări sub coordonarea prim-procurorului adjunct al Parchetului de pe lângă Tribunalul Mehedinți.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)