Evenimente
Cod portocaliu în Caraș-Severin, Mehedinți, Gorj și Dolj
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2018/07/Peisaj.jpg)
În intervalul 28 iulie, ora 18.00 – 29 iulie, ora 06.00, în județele Caraș-Severin, Mehedinți, Gorj și Dolj, vor fi perioade cu averse torențiale, intensificări puternice ale vântului cu rafale de peste 70…80 km/h, frecvente descărcări electrice și grindină.
În intervale scurte de timp sau prin acumulare, cantitățile de apă vor depăși 35…40 l/mp și, izolat, 50…60 l/mp.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)