Regional
Concert Mozart, la Filarmonica Oltenia, cu Alexandru Tomescu și vioara Stradivarius
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/04/tomescu.jpg)
Vineri, 21 aprilie, de la ora 19.00, pe scena Filarmonicii ”Oltenia” din Craiova, Alexandru Tomescu va interpreta “Concertul nr. 2 în Re major” de MOZART. În partea a doua a programului serii, va fi Simfonia nr. 3 de BRAHMS, ambele creații muzicale fiind dirijate de Svilen Simeonov. Purtătorul de cuvânt al Filarmonicii Oltenia, Ramona Bădescu:
A consemnat Daniela Diaconu.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)