Sport
Constantin Deaconescu (CSU Craiova), multiplu medaliat la Campionatul Sud-Est European de Orientare Sportivă
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/08/WhatsApp-Image-2022-08-29-at-12.11.25-2-1-e1661766251816.jpeg)
Juniorul Constantin Deaconescu, de la CSU Craiova, a obținut 2 medalii de aur, în probele de sprint și ştafetă, şi o medalie de argint, în proba de lungă distanță, la Campionatul Sud-Est European de Orientare Sportivă, desfăşurat în perioada 24-28 august 2022. La competiţia organizată la Sibiu au participat 630 de sportivi din 17 ţări.
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/08/WhatsApp-Image-2022-08-29-at-12.11.25.jpeg?resize=740%2C1028&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/08/WhatsApp-Image-2022-08-29-at-12.11.25-1-1.jpeg?resize=740%2C1099&ssl=1)
Anul acesta, Constantin Deaconescu, în vârstă de 16 ani, a participat pentru prima dată și la Campionatele Naționale de Atletism, obținând, la proba de 5000 m, medalia de bronz.
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/08/WhatsApp-Image-2022-08-29-at-12.11.25-2.jpeg?resize=259%2C522&ssl=1)
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)
Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.