Sport
Corvinul Hunedoara a câștigat Cupa României
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2024/05/emilio-garcia-AWdCgDDedH0-unsplash-1-scaled.jpg)
Corvinul Hunedoara, echipă din Liga a 2-a la fotbal, a câștigat Cupa României, în fața formației de primă ligă, Oțelul Galați. În finala disputată la Sibiu, scorul a fost egal, 2 la 2, după cele 90 de minute.
Egalitatea a persistat și după cele două reprize suplimentare, astfel că s-a trecut la executarea loviturilor de departajare, unde Corvinul s-a impus cu 5 la 4.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)