National

Craiova – Mediaș 103 – 83

SCM-U Craiova a învins miercuri seară, în Sala Polivalentă din Craiova, pe GAZ Metan Mediaș, scor 103-83, într-un joc ce a contat pentru etapa a cincea din Liga Națională de baschet masculin.

20151028_20400720151028_200009 20151028_203907

A fost un meci dominat clar de alb-albaștrii, care au început în forță, 9-0, în primele minute ale primului sfert. Craioveni coordonați de pe margine de tehnicianul Oliver Popovic au făcut spectacol iar pe final de partidă au mai evoluat Andrei Damian și Marius Ciotlăuș, ei au reușit o fază spectaculoasă în chiar ultima secundă a meciului.

20151028_204150

Cel mai bun jucător al meciului a fost Nicholas Covington, ”shooter” , americanul reușind 5 aruncări de 3 puncte.

Nicholas Covington:

Craiova are 4 victorii, grație și celor doi jucători Bogdan Popescu și Cătălin Burlacu.