Craiova s-a impus cu ASA!

Universitatea Craiova a obtinut o victorie la limita in fata celor de la ASA Targu Mures, in etapa a doua a sezoului.

Universitatea Craiova a obtinut o victorie la limita, scor 2-1, in fata celor de la ASA Targu Mures, in etapa a doua a sezoului.

Muresenii, care se afla intr-o situatie delicata desi suntem la inceput de campionat, aveau nevoie de un rezultat pozitiv in deplasarea de la Craiova, insa n-au aratat ca ar merita macar un punct.

Craiova a deschis scorul in minutul 33, atunci cand Nuno Rocha a trimis in plasa din centrarea lui Popov.

Ardelenii au reusit sa egaleze imediat dupa pauza, atunci cand Zicu a centrat in careul advers, iar Andrei Ivan a „reusit” sa trimita in propria poarta in timp ce incerca sa respinga.

Golul victoriei Craiovei a fost marcat in minutul 66 de Mazarache, din centrarea lui Nuno Rocha, omul meciului.

Pana la final, ASA a ramas in 10 oameni, dupa eliminarea lui Gabi Matei, iar Craiova a avut o bara.

In urma acestui rezultat, echipa din Targu Mures ramane cu -6 in dreptul liniei de clasament, ca urmare a depunctarii primita inaintea debutului acestui sezon.

Sursa: ziare.com