Evenimente
Cresc îmbolnăvirile în Olt
Pe lângă noile infecții, Oltul are și acum bolnavi reconfirmați cu Covid 19
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2020/12/covid-2-e1608968939528.jpg)
Reprezentanții Grupului de Comunicare Strategică au comunicat astăzi o nouă creștere a îmbolnăvirilor cu virusul SARS-CoV-2 în Olt. 27 cazuri noi COVID-19 și trei decese au fost anunțate. Pe lângă noile infecții, Oltul are și acum bolnavi reconfirmați cu Covid 19. La ora actuală rata de incidență a infecțiilor cu noul Coronavirus, cumulată în ultimele 14 zile, este de 1,84 la mia de locuitori, județul Olt fiind în scenariul galben.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)