Sport
CSM Bucureşti a cucerit Supercupa României la handbal feminin
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/08/301545602_5389258154461253_4013660049034897091_n.jpg)
CSM Bucureşti a cucerit Supercupa României la handbal feminin, după ce a învins-o pe CS Rapid Bucureşti cu scorul de 28-26 aseară, în Sala Polivalentă din Capitală. CSM Bucureşti, deţinătoarea Cupei României, şi-a trecut în palmares a patra Supercupă, după cele din 2016, 2017 şi 2019, din opt jucate. Cele două rivale se vor înfrunta din nou duminică, în Sala Rapid, în prima etapă a Ligii Naţionale.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)