Sport
CSM Târgu Jiu – meciuri la București în Liga Națională de Baschet Masculin
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2024/05/CSM-tg-jiu.jpeg)
CSM Târgu Jiu își continuă, în acest weekend, seria meciurilor din Liga Națională de Baschet Masculin, cu cele două partide din play-out, contra Lagunei București. După primele două meciuri din serie, scorul este egal, 1-1 și seria s-a mutat la București. Primul meci din acest weekend se va disputa vineri, 17 mai, de la ora 18.00. A doua partidă se va disputa duminică, tot de la ora 18.00.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)