Sport
CSU Craiova a ajuns la o înțelegere cu Valerică Găman
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/06/valerica-gaman-a-semnat-cu-universitatea-craiova-e1624452950431.jpg)
CS Universitatea Craiova a anunţat, astăzi, că a ajuns la o înţelegere cu Valerică Găman, ultima dată legitimat la Astra Giurgiu, echipă retrogradată în sezonul recent încheiat. Fundaşul de 32 de ani, originar din Băileşti, care are o cotă de piaţă de 500.000 de euro, va ajunge în cursul zilei de astăzi în cantonamentul echipei craiovene din Austria. Valerică Găman a mai evoluat la FC U Craiova, Dinamo, Astra Giurgiu, Karabukspor, FCSB şi Al Shabab. Acesta este cel de-al treilea transfer al Universităţii Craiova. Primii doi fotbalişti cooptaţi sunt portarul David Lazar şi mijlocaşul Alexandru Mărieş.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)