National
David Cameron, moment de reculegere la clubul Colectiv
Premierul britanic a depus o coroană de flori şi a aprins o lumânare.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2015/12/david-cameron-a-depus-o-coroana-de-flori-in-fata-clubului-colectiv-e1449689491615.jpg)
Premierul Marii Britanii, David Cameron, aflat, astazi, în prima sa vizită în România, a ajuns la locul tragediei din Colectiv, unde a depus o coroană de flori, a ţinut un moment de reculegere şi a aprins o lumânare, relateaza Mediafax.
David Cameron a plecat de la Palatul Victoria, după o întrevedere de peste o oră cu Dacian Cioloş, cei doi oficiali nefăcând declaraţii de presă nici la începutul şi nici la finalul întâlnirii.
Premierul Marii Britanii a mers apoi la clubul Colectiv. El a fost întâmpinat la clubul Colectiv de ministrul Sănătăţii, Patriciu Achimaş Cadariu. Acolo se află şi ambasadorul Marii Britanii la Bucureşti, Paul Brummell.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)