Evenimente
Dezinsecție și la Craiova
Acțiunile de dezinsecție la nivelul orașului debutează de joi, 1 iunie, ora 19:00
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2016/05/Dezinsectie-1.jpg)
Primăria Municipiului Târgu Jiu anunță cetățenii că acțiunile de dezinsecție la nivelul orașului debutează de joi, 1 iunie, ora 19:00, cu activitatea echipelor de la sol. Se va trece prin fiecare cartier al municipiului, începând cu zona de Sud. Vineri, 2 iunie, are loc și un aviotratament, de la ora 05:30. Aceste acțiuni au fost întârziate de vremea ploioasă din ultima perioadă. Apicultorii au fost înștiințați din timp prin Asociația Crescătorilor deâ Albine să-și ia măsurile necesare pentru protejarea stupilor.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)