Regional
Doi elevi din Tg. Jiu s-au calificat la Olimpiada Internațională de Științe pentru Juniori
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/10/thisisengineering-raeng-8yS04veb1TQ-unsplash-scaled.jpg)
Noi performanțe remarcabile pentru doi elevi târgujieni. Vlad Dorian Vulpe, de la Colegiul Național „Tudor Vladimirescu” și Mario Scurtu, de la Colegiul Național „Ecaterina Teodoroiu”, s-au calificat la Olimpiada Internațională de Științe pentru Juniori.
Cei doi sunt elevi în clasa a noua. Olimpiada Internațională de Științe pentru Juniori se va desfășura în Columbia în luna decembrie a acestui an.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)