Sport
Doi olteni în echipa etapei, în Superliga de fotbal
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/08/SuperLiga_Romania-e1690905409250.png)
Liga Profesionistă de Fotbal a anunţat echipa etapei a 3-a din Superligă. Chiar dacă Universitatea Craiova nu a câştigat pe terenul echipei CFR Cluj, a dat doi jucători în unsprezecele ideal, iar unul dintre ei este portarul Laurenţiu Popescu. Contra CFR Cluj, portarul Universităţii Craiova a avut șapte intervenţii foarte bune. Nicusor Bancu, de la Universitatea Craiova, este cel de-al doilea jucător din Bănie selectat în echipa etapei. Revenirea căpitanului în teren este un mare câştig pentru olteni, iar în ultima rundă, acesta a făcut un joc defensiv foarte bun.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)