Regional
Dolj: Ore de educație despre pandemia de coronavirus, în școli
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/10/scoala.jpg)
Cadrele didactice din Dolj sunt solicitate ca, până pe 10 octombrie, să realizeze, împreună cu elevii, o oră de educație despre vaccinare și acțiunile colective, pe care le pot realiza, pentru limitarea răspândirii coronavirusului și creșterea eforturilor de continuare a educației, cu prezență fizică, în toate școlile din România. Cadrele didactice au la dispoziție și o platform, de unde pot descărca materiale informative. Cu mai multe detalii, Andrei Răduică:
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)